شربت گل محمدی

شربت گل محمدی  یکی از خوشمزه ترین شربت ها در ایران است که خواص دارویی زیادی  دارد. برای مثال، در تابستان برای درمان گرمازدگی استفاده می شود و اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد. بهار فصل گل محمدی است و به راحتی می توانید آن را تهیه کنید. برای درست کردن این شربت  می توانید هم از گل تازه و هم از گلبرگ های خشک استفاده کنید.  امروز در زعفران زرنواز، دستور مخصوص شربت گل محمدی را برایتان فراهم کرده ایم تا لذت ببرید.

مواد لازم:

2 کیلوگرم شکر
500 گرم گل محمدی
2 قاشق غذاخوری زعفران سرگل دم کرده
8 پیمانه آب
1 قاشق مربا خوری جوهرلیمو

شربت گل محمدی

طرز تهیه:

  1. آب را روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید و گلبرگ های گل محمدی را یکی یکی از هم جدا کنید.
  2. گلبرگ ها را در کاسه ای بریزید و روی آن آب جوش بریزید و ظرف را بپوشانید. مطمئن شوید که در ظرف را می گذارید تا عطر گل ها نپرد. سپس برای 24 ساعت در یخچال بگذارید.
  3. بعد از 24 ساعت ، گلبرگ ها را آبکشی کنید اما مراقب باشید که آنها را فشار ندهید چون ممکن است رنگشان تغییر کند و قهوه ای شوند.
  4. شکر را در آب بدست آمده بریزید و روی حرارت بگذارید تا شربت غلیظ شده و شکل بگیرد.
  5. در مرحله بعدی جوهر لیمو را بریزید و ظرف را از روی حرارت بردارید. سپس زعفران یا هر رنگ خوراکی که دوست داشتید به آن اضافه کنید تا شربت رنگ و عطر بهتری پیدا کند.
  6. شربت را در بطری شیشه ای بریزید و آن را در یخچال نگهداری کنید. هنگام سرو ، می توانید اول شربت را بریزید و بعد روی آن چند تکه یخ بریزید و سپس آب را اضافه کنید. اینگونه آب و شربت باهم قاطی نمی شوند.

نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.